Nematytas Nekrošius. Vičencos spektakliai

Nematytas Nekrošius. Vičencos spektakliai

2012 ir 2013 metais Teatro Comunale di Vičenza (Vičencos miesto teatras) kviečia Eimuntą Nekrošių būti Klasikinių spektaklių ciklo (kasmetinio teatro festivalio, rodomo istoriniame Teatro Olimpico) meno vadovu. Sąlyga tokia – spektaklių programa turėtų būti sudaryta iš literatūros kūrinių, parašytų iki Šekspyro ir jų interpretacijų. Visi darbai turėtų būti rodomi Teatro Olimpico – anot istorinių šaltinių – seniausio pasaulio uždaro teatro scenoje. Šis teatras, veikiantis kaip muziejus, tiesiog užburia savo grožiu ir… veiklos ribojimais. Juk tai muziejus, kur kiekvienas judesys, prisilietimas prie paveldo griežtai reglamentuojamas. Ribojamas net garso lygis… Iš režisieriaus laukiama ne tik adaptuotų spektaklių, kurių branduolį sudarytų Italijoje pastatyti scenos kūriniai, bet ir premjerų, originalių darbų, sukurtų Teatro Olimpico erdvėje. Taip 2012 m. sukuriamas “Rojus” pagal Dantę, o 2013 gimsta “Jobo knyga”.

Be šių spektaklių Eimuntas Nekrošius intensyviai dirba abu sezonus ir sukuria tris įsimintinus spektaklius, kurių rodymai buvo vienetiniai. Tai su italų aktoriais sukurti “Galilėjaus gyvenimas”, “Fedra”, “Laiškai Liucilijui”.

Spektaklių vaizdo įrašų fragmentus komentuos visuose pastatymuosę dirbęs aktorius Alessandro Lombardo, vertėja Giedrė Bagdžiūnaitė, vakarą moderuos režisieriaus asistentas Tauras Čižas.

Renginio pradžia 19 val. Trukmė – apie 2 val.